Blog navigation

Останні статті

Чи можна надрукувати 3D-принтер на 3D-принтері?

3680 переглядів

Це могло б призвести до нової промислової революції. Адже заманливо купити 3D-принтер, здатний відтворювати сам себе? До цього часу було створено кілька пристроїв, що самі реплікуються. Однак ці типи 3D-принтерів не можуть зробити всю роботу самі. Роздруковані окремо деталі необхідно потім зібрати. Крім того, поки ще не вирішене завдання відтворення деяких компонентів.

Існуючі моделі самовідтворюваних 3D-принтерів

Перший самовідтворюваний 3D-принтер був винайдений доктором Адріаном Бойером (Adrian Bowyer) в рамках проекту RepRap. Дослідження стартували в 2005 році. Перша функціональна машина під назвою RepRap Darwin з 50% самовідтворюваних частин була представлена в 2008-м. 3D-принтери, виготовлені в рамках цього проекту, використовують технологію друку FDM (Fused Deposition Modeling). Це настільні апарати, тому вони обмежені в застосуванні в порівнянні з промисловими машинами.

Матеріалом служить 3D-пластик. Тому деякі компоненти не можуть бути надруковані. Це, наприклад, електроніка або металеві деталі.

RepRap є проектом з відкритим вихідним кодом. Згодом було багато ітерацій цього 3D-принтера. Пристрій Prusa i3 є продуктом цих поліпшень. Його розробив Josef Prusa в 2012 році. З тих пір були випущені такі версії:

  • Prusa i3 MK2.
  • Prusa i3 MK2S.
  • Prusa i3 MK3S.
  • Prusa SL1.
  • Prusa i3 MK3 Multi Material 2S.

Як і попередні версії самовідтворюваних 3D-принтерів RepRap, ці моделі можуть друкувати тільки пластмасові деталі. Завдання відтворення металевих і електронних компонентів не вирішена.

Перспективи розвитку самовідтворюваних 3D-принтерів

Вчені намагаються знайти спосіб застосування 3D-принтера, що сам реплікується, в космосі. Така машина може бути відправлена на Місяць. Там вона буде здатна відтворювати себе з місячних матеріалів. Над цим завданням, наприклад, працює команда дослідників з Відділу машинобудування та аерокосмічної техніки Карлтонського університету в Оттаві. Їх мета – друк цілих місячних баз, а також виробництво супутників в космосі.

Їх самовідтворювана машина працює з сумішшю пластику і заліза в різних пропорціях. Необхідну сировину можна витягти з місячного реголіту, матеріалу, що покриває майже всю поверхню планети. Однією з найскладніших деталей при 3D-друку є двигун. Якщо буде знайдена можливість його відтворення з місячного матеріалу, відбудеться справжня технічна революція.

Адже тоді з'явиться можливість створення будь-яких видів машин – різних верстатів або навіть екскаваторів та іншої техніки. 3D-принтери будуть не просто самовідтворюватися. Вони будуватимуть просторові виробничі центри.

Товар доданий в список бажань
Товар доданий до порівняння