Blog navigation

Останні статті

Керівництво по 3D друку для початківців. Частина третя. Процес.

2537 переглядів

Відправною точкою для будь-якого процесу 3D друку є цифрові 3D моделі, які можуть бути створені за допомогою різних комп'ютерних програм 3D моделювання. У промисловості це 3D-система автоматизованого проектування (САПР), для споживачів є більш прості і доступні програми, а також можливість 3D сканування.Потім модель «нарізається» на шари, тим самим перетворюючи конструкцію у файл, зчитаний 3D-принтером. За допомогою 3D принтера матеріал обробляється пошарово у відповідності з конструкцією і технологією.

Як уже говорилося, існує кілька різних технологій 3D-друку, які обробляють матеріали різними способами для створення остаточного об'єкта. Для промислового прототипування зараз використовуються функціональні пластмаси, метали, кераміка, пісок і інші матеріали. Також проводяться дослідження в області 3D друку біоматеріалами і різними харчовими продуктами. На початковому рівні розвитку ринку матеріалів для друку існувало набагато більше обмежень. В даний час єдиним широко використовуваним матеріалом є пластик - зазвичай ABS або PLA, але з кожним днем кількість альтернативних матеріалів збільшується. Збільшується також кількість бюджетних 3D принтерів, пристосованих для харчових продуктів, таких як цукор і шоколад.

Як це працює

Процес 3D-друку

Різні типи 3D принтерів використовують різні технології. Важливо розуміти, що одним з основних обмежень 3D друку є те, що не існує єдиного рішення, яке б підійшло всім. Наприклад, деякі 3D принтери використовують світло/джерело тепла для агломерації/розплаву порошкоподібних матеріалів (нейлон, пластик, кераміка, метал) для отримання заданої форми. Інші технології використовують світло/лазер для затвердіння ультратонких шарів фотополімерної смоли. Ще один процес 3D друку нагадує звичайний струменевий друк, але, використовується інший тип чорнила, яке дозволяє зв'язувати і фіксувати шари. Мабуть, найпоширеніше і легковпізнаване - це моделювання методом пошарового наплавлення, яке використовується для більшості бюджетних настільних принтерів. При цій технології пластикова нитка, зазвичай PLA або ABS, видавлюється через нагрітий екструдер і шар за шаром формує 3D-модель заданої конфігурації. За рахунок безпосереднього 3D друку деталей, можна робити дуже складні і хитромудрі об'єкти, що володіють певною функціональністю, виключаючи необхідність подальшої збірки.

Тим не менш, необхідно підкреслити ще один важливий момент. Жоден процес 3D друку не проходить просто як Plug and Play. Часто упускають з виду, що до натискання кнопки «друк» необхідно виконати дуже багато кроків. Крім реалій проектування 3D-моделі, що вимагають певних навичок, підготовка файлів і перетворення моделей також можуть виявитися досить трудомістким і складним процесом, особливо для деталей, які вимагають складних опор в процесі побудови. Однак існують постійні оновлення та модернізації програмного забезпечення для виконання цих функцій, і, в цілому, ситуація покращується. Крім того, після виключення принтера багато деталей потребують постобробки. Очевидний процес – це видалення підтримок для деталей з опорами, але інші процеси постобробки включають шліфування, фарбування, покриття лаком і інші традиційні оздоблювальні роботи, які, як правило, виконуються вручну і вимагають майстерності і/або часу і терпіння.

Компанія 3D4U здійснює послуги 3D моделювання за вашими ескізами, кресленнями, фотографіями і реальними об'єктами. Досвід нашої команди дозволяє максимально оптимізувати розташування об'єктів на платформі 3D принтера, що істотно знижує кількість опорних структур (відходи), і, отже вартості 3D друку. Ви можете замовити 3D друк онлайн на нашому сайті або пишіть на нашу пошту 3dprint@3d4u.com.ua

Товар доданий в список бажань
Товар доданий до порівняння