Blog navigation

Останні статті

3D друк будівель майбутнього. Killa Design.

2571 переглядів

В останні 20 років архітектори користуються набагато більшим ступенем свободи проєктування завдяки вдосконаленню інструментів САПР та методів будівництва.

Впровадження 3D-друку в архітектурну сферу дозволяє будівельно-інженерним компаніям розсувати межі можливого, створюючи гнучкі, органічні та динамічні проєкти.

Killa Design – одна з таких компаній. Компанія Killa Design, що базується в Дубаї, спеціалізується на унікальних, культових, непідвладних часу проєктах, включаючи перший у світі зайнятий офісний простір, надрукований на 3D-принтері, і одну з найскладніших структур коли-небудь побудованих.

Коли традиційних методів недостатньо.

Будівництво будівлі незвичайної геометричної форми є непростим завданням як з погляду макетування, так і з погляду споруди.

На ранніх стадіях процесу проєктування архітекторам необхідно бачити зменшені версії своїх конструкцій, щоб уявити, яким буде кінцевий результат.

Для цього вони створюють масштабні фізичні моделі будівель.

Killa Design виявила, що при будівництві будівлі унікальної футуристичної форми традиційний процес виготовлення макета є неефективним, а в деяких випадках навіть непрацездатним.

Ескізи музею майбутнього.

Ескізи музею майбутнього. Джерело Killa Design

Архітектори Tommaso та Hatem використовують 3D-друк для підготовки до будівництва будівлі.

Архітектори Tommaso та Hatem використовують 3D-друк для підготовки до будівництва будівлі. Джерело Killa Design

Будівництво визначних пам'яток.

Музей майбутнього є однією з ініціатив Фонду майбутнього Дубая, який очолює Його Високість шейх Мохаммед бін Рашид Аль Мактум, правитель Дубая, віце-президент і прем'єр-міністр Об'єднаних Арабських Еміратів.

Музей майбутнього в Дубаї — одна з найскладніших споруд, будь-коли побудованих. Вигнутий зовнішній вигляд і сталевий каркас роблять його витвором мистецтва авантюрної архітектури.

Еліптична форма практично без прямих ліній, заввишки 78 метрів, зводить Музей майбутнього в архітектурний шедевр вже на стадії будівництва.

Музей майбутнього насамперед проєктувався як виставковий простір, який демонструватиме інноваційні та футуристичні концепції.

Його хитромудра конструкція у формі тора та унікальний внутрішній простір без колон дозволили перемогти на конкурсі дизайнів будівель у 2015 році.

Бетонна конструкція від цокольного поверху до самого верху, 1024 зовнішні панелі підтримуються сталевою діагональною конструкцією — каркасом з 2400 сталевих елементів, що перетинаються, — з композитними бетонними плитами перекриття.

«Чесно кажучи, плити для підлоги — єдине, що є плоским у всьому будинку», — каже Шон Кілла, партнер з дизайну у Killa Design. «Решта вигнута, загальна форма спроєктована параметрично».

Раніше цей витвір був визнаний «найскладнішою будівлею», що пояснює, чому команда Кілли звернулася до 3D-друку, щоб дати підрядникам, виробникам і державним інженерам-аналітикам повне уявлення про будівлю до початку будівництва.

Модель у розрізі показує внутрішню структуру Музею майбутнього.

Модель у розрізі показує внутрішню структуру Музею майбутнього. Джерело Killa Design

На додаток до зовнішньої форми компанія надрукувала моделі в розрізі, щоб показати взаємозв'язок між основною сталевою конструкцією будівлі та зовнішнім виглядом із бетонними панелями.

За допомогою високоточних 3D-принтерів FDM були надруковані докладні поперечні перерізи, що показують окремі сталеві балки, внутрішнє та зовнішнє облицювання та плити для підлоги — аж до окремих елементів з'єднання.

Сегменти, надруковані на 3D-принтері, використовувалися, щоб дати чітке уявлення про внутрішній простір музею, і, що ще дивніше, надрукована модель музею також допомогла розробити стратегію очищення його фасаду.

Кожен відбиток зробив свій внесок у демонстрацію того, що запропоновані рішення архітектурних завдань були ефективними та можливими.

Команда використала кілька настільних 3D-принтерів для створення моделей.

Кілла сказав: «3D-друк допомагає нам представляти та пояснювати ідеї під час творчих мозкових штурмів та значно прискорює процес проєктування.”

Незвичайний офіс.

Бувши першим у світі офісним будинком, надрукованим на 3D-принтері, «Офіс майбутнього» був непростим завданням.

Його зовнішній вигляд був надрукований з кількох бетонних частин на величезному 3D-принтері, потім зібраний на місці.

Однак перед початком будівництва, Killa Design необхідно було розробити проєкт, який міг би працювати в рамках обмежень, встановлених китайською компанією, яка надрукувала б справжні частини будівлі.

Використовуючи FDM-принтери Ultimaker, компанія Killa Design змогла створити дизайн, який одночасно працював і був би енергоефективним, що ідеально підходить для клімату Дубая, де температура повітря нерідко досягає 45 °C.

Офіс майбутнього створили із бетону за допомогою величезного 3D-принтера.

Офіс майбутнього створили із бетону за допомогою величезного 3D-принтера. Джерело Killa Design

Грандіозний виклик.

Ще один проєкт Killa Design - SRG Tower, 111-поверховий житловий хмарочос, розташований у самому серці Дубая.

Його органічний дизайн забезпечує оптимальну ефективність клімату, а сама вежа вкрита сонячними панелями. Дві вітряні турбіни на вершині конструкції генерують 500 мільйонів ватів пікової енергії.

Макет 111-поверхової вежі SRG Tower.

Макет 111-поверхової вежі SRG Tower. Джерело Killa Design

Придумай, створи, повтори.

Для більшості архітектурних макетів Killa Design використовує двоекструдерні FDM-принтери для створення кількох концепцій та ітерацій.

Це дуже допомагає репрезентувати та пояснювати ідеї під час творчих мозкових штурмів, і значно прискорює процес проєктування.

А завдяки подвійній екструзії архітектори по всьому світу друкують будь-яку форму, яка їм потрібна, і коли їм це потрібно.

Поєднання PLA-пластика з водорозчинним PVA, який працює як підтримка, дозволяє створювати гладкі макети найнеймовірніших геометричних форм. Коли відбиток готовий, архітектори видаляють PVA, просто занурюючи відбиток у звичайну воду з-під крана — не потрібно ручної роботи.

Товар доданий в список бажань
Товар доданий до порівняння