ABS (Акрилонітрил-бутадієн-стирол) – один з найпопулярніших пластиків для 3D-друку. Кожен з нас з ним стикається в повсякденному житті, адже галузь застосування цього пластику дуже широка. З цього матеріалу виготовляють автомобільні деталі, спортивний інвентар (наприклад, велосипедні шоломи), канцелярські товари, іграшки (всім відомий і всіма улюблений конструктор LEGO) і багато іншого. Така популярність безпосередньо обумовлена характеристиками цього полімеру. Завдяки своєму складу, АБС – це дуже міцний, ударо - і термостійкий, досить гнучкий і довговічний матеріал. Вироби з ниток ABS легко піддаються постобробці й фарбуванню, а розчинність цього матеріалу в ацетоні відкриває ще більше можливостей для обробки. Вплив парів ацетону на готові надруковані вироби з АБС додають їм ефект гладкої глянсової поверхні та надають вам можливість склеювання деяких готових об'єктів.
Однак є в цього філамента і неприємні особливості. При плавленні ABS може виділяти неприємні випари, які можуть бути небезпечні для людей із захворюваннями органів дихання або схильністю до алергії. Тому настійно рекомендується друкувати АБС в добре провітрюваному приміщенні. Також одна з основних властивостей цього філамента – схильність до усадки, деформації й деламінаціі. Це значно ускладнює друк цим матеріалом, але є розв'язання цієї проблеми. Ми пропонуємо вам купити пластик ABS+, тобто поліпшену версію стандартного ABS-пластику. АБС+ менш схильний до усадки й деформації, що допоможе спростити процес друку. Також для поліпшення результату пропонуємо вам ознайомитися з нашими п'ятьма рекомендаціями, як уникнути деламінаціі.
Характеристика пластику ABS
ABS і ABS+ стануть найкращим вибором філамента, якщо вам необхідно отримати від вашої деталі стійкість до високих температур і механічних навантажень. Однак через уразливість цього пластику при охолодженні до усадки й деламінаціі рекомендується мінімізувати протяги, тому найкращі результати виходять при друку на закритих 3D-принтерах. Але, якщо ваш 3D-принтер відкритого типу, не поспішайте засмучуватися, адже для якісного результату головне – це правильний виважений підхід і точні налаштування вашого пристрою.
Переваги ABS пластику
- Висока ударостійкість, міцність і довговічність
- Вражаюча стійкість до високих температур (температура склування (розм'якшення) АБС – 105 °С)
- Більш гнучкий, ніж PLA
- Широка сфера використання
- Легка постобробка
Особливості ABS пластику
- Виділяє неприємні шкідливі запахи при друку – потрібно провітрюване приміщення
- Схильний до сильної усадки і деламінаціі при охолодженні
- ABS+ менш схильний до деформації, ніж звичайний ABS
- Не рекомендується використання з харчовими продуктами
- Розчинний в ацетоні
- Під впливом парів ацетону готові вироби отримують більш гладку і глянсову поверхню, завдяки чому знижується видимість надрукованих шарів
- Потрібний підігрів платформи
- Кращий результат – на 3д принтерах закритого типу
- Втрачає свої властивості при дії УФ-променів. Для застосування на відкритому повітрі під впливом сонячного світла краще підійде пластик ASA
Купити ABS пластик для 3D принтера
У 3D4U ви можете придбати міцний ABS пластик японської якості від Verbatim і покращений ABS+ від європейського виробника Devil Design. Нитки філамента діаметром 1.75 мм представлені в різноманітній палітрі кольорів, отже кожен може підібрати собі колір до вподоби.
Для кращої адгезії першого шару до столу використовуйте адгезиви: клей для 3д друку і 3D лак полегшать як прилипання першого шару, так і зняття готових деталей з поверхні.
Придбати пластик АБС можна шляхом самовивозу з нашого магазину у м. Одеса або оформивши доставку в будь-яке місто України: Київ, Львів, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Миколаїв, Вінниця та ін
Налаштування 3D принтера для друку ABS пластиком
- Температура сопла: 220-250 °C
- Температура платформи: 90-110 °C
- По можливості, використовуйте закритий 3D принтер та/або мінімізуйте протяги
- Висота шару ≤ 50% від діаметру сопла
- Точно відкалібруйте стіл
- Швидкість друку: 30-60 мм/с
- Використовуйте спеціальні адгезиви для 3D друку
- Не використовуйте обдув (або мінімальний обдув на маленьких виробах), щоб уникнути розтріскування і згортання деталей
Ми використовуємо саме такі параметри, але це лише рекомендація, тому у вас значення можуть бути іншими. ABS – не дуже складний, але й не такий простий 3D матеріал, як, наприклад, PLA. Тому експериментуйте і зможете досягти ідеальних для вас налаштувань. Крім того, якщо все ж таки досвід роботи з цим філаментом не вдасться, але вам, як і раніше, необхідно буде надрукувати з нього вироби, наша студія 3D друку допоможе розв'язувати цю проблему. У 3D4U ви можете замовити друк необхідної вам деталі на 3d принтері як з ABS, так і з інших матеріалів.
Упаковка і зберігання пластику ABS
АБС-пластик для зручності поставляється на котушках по 1 кг. Всі котушки запаяні в вакуумні упаковки з вологопоглиначами.
- Діаметр котушки: 200 мм
- Товщина котушки: 70 мм
- Діаметр внутрішнього отвору котушки: 52 мм
При вбиранні вологи нитки АБС втрачають свої міцні механічні властивості й стають крихкими та ламкими. Тому рекомендується не розкривати упаковку до необхідності використання філамента, після чого відкритий пластик зберігати в сухому прохолодному місці.