Нині більшість FDM 3D-принтерів побудовано з використанням декартовій конструкції, що в основному означає, що вони продаються без корпусу.
Прикладами відкритих 3D-принтерів є популярні Ender 3, Anet або Prusa i3.
Оскільки у них немає закритого корпусу, ваш виріб може піддаватися впливу різних факторів, таких як повітряні потоки та різниця температур, які можуть вплинути на бажану якість друку.
У залежності від матеріалу і кліматичних умов приміщення, в якому знаходиться принтер, це може призвести до серйозних проблем під час друку або навіть зробити його неможливим.
Закритий 3D-принтер забезпечує більший контроль над навколишнім середовищем, в якому ви друкуєте. Ви можете контролювати температуру, вологість, повітряний потік, вентиляцію, а також можливе вторгнення зацікавлених кішок, дітей і співробітників.
Закриті принтери мають багато переваг, яких немає у відкритих принтерів. Наприклад, їх корпус діє як захисний екран від частинок пилу. Більш того, всі ремені й рухомі частини надійно сховані, що знижує ризик пошкодження.
Купівля 3D-принтера - важливе рішення. Перед тим, як ви зробите вибір на користь того чи іншого продукту, рекомендуємо вам зважити всі особливості відкритих і закритих принтерів, виходячи з ваших завдань і потреб.
Багато 3D-принтерів мають відкриту конструкцію. Це знижує їх вартість, але трохи обмежує можливості принтера.
Якщо ви плануєте друкувати тільки PLA-пластиком, який є найбільш популярним філаментом, тоді підійде друк на відкритому принтері.
Але якщо у ваших планах друкувати інженерними пластиками, такими як ABS, нейлон, полікарбонат або будь-який інший пластик, який при охолодженні скручується або деформується, то корпус значно поліпшить якість друку.
Додатково варто зазначити, що існують також напівзакриті 3D-принтери, такі, як Ender-6, Ultimaker 3, FlashForge Finder і інші.
На перший погляд, ці 3D-принтери здаються корпусними. Але насправді у них немає кришок збоку або зверху, або і того, й іншого.
Більшість закритих 3D-принтерів, представлених в нашому каталозі, мають кришки, що відкриваються або знімаються, що перетворює їх у напівзакриті 3D-принтери, тим самим знімаючи питання про охолодження при друку PLA пластиком.
Якщо ви хочете купити кращий закритий 3D-принтер, то ви потрапили в потрібне місце.
Варто купити закритий 3D-принтер?
Закриті конструкції допомагають стабілізувати температуру всередині 3D-принтера, що, своєю чергою, означає, що матеріали не будуть піддаватися різким змінам температури, які впливають на загальну якість друку, запобігаючи деформацію.
Якщо ви віддаєте перевагу PLA, корпус не потрібен, але для ABS, ASA або PETG закритий корпус є бажаним доповненням, оскільки зміни температури впливають на них найбільше.
Якщо ви хочете виготовляти з PLA тільки прості декоративні елементи, ціна принтера з корпусом не окупається і не забезпечить якихось значних поліпшень ваших моделей.
PLA володіє відмінними властивостями, через те, що не вимагає корпусу або платформи з підігрівом, і це надпростий матеріал для друку тому якщо ви новачок, це найкращий варіант.
Але якщо вам потрібно друкувати більш складними матеріалами, такими як нейлон, PC, ABS або ASA, відсутність корпусу тільки принесе вам розчарування і змусить витратити даремно матеріали, отримуючи, в кращому випадку, жахливі деталі з великою кількістю викривлення і поганою адгезією шарів.
Основні переваги 3D-принтерів закритої конструкції.
Ми вже перерахували основні умови, при яких вам варто купити закритий 3D-принтер, з усім тим, вважаємо, що буде корисним також вивчити додаткові практичні переваги напівзакритих та закритих 3D-принтерів.
Підтримують робочу температуру протягом всього процесу друку.
Оскільки 3D-принтери відкриті з боків, потоки повітря можуть відводити тепло від навколишньої області об'єкта, прискорюючи зміну температури та занадто швидко прохолоджуючи деталь.
Це змушує верхні шари стискатися швидше, ніж нижні шари, які отримують тепло від нагрітого шару. Потім верхня частина деталі скручується і «тягне» нижні шари вгору, відокремлюючи кути відбитка від основи, а в деяких випадках навіть увесь відбиток.
Ця проблема відома як деформація і частіше виникає при використанні ABS або нейлону.
Корпуси утримують більшу частину тепла всередині, зменшуючи різкі перепади температури впродовж всього процесу, запобігаючи цю проблему.
Підвищують якість друку.
Підтримуючи стабільні умови в процесі друку, закриті принтери забезпечують досягнення правильних розмірів по периметру деталі, оскільки різкі перепади температури відсутні, і пластик не піддається усадці.
Контролюють випаровування шкідливих газів.
Деякі матеріали, такі як АБС, виділяють під час друку шкідливі гази та токсичні частинки, які можуть вплинути на ваше здоров'я.
Закриті принтери обмежують більшу частину цих викидів в процесі друку. Крім того, може бути встановлена система вентиляції для видалення цих випарів і їх випуску за межі вашого робочого місця.
Ізолюють ваші моделі від вологи.
Волога - один з найлютіших ворогів 3D-друку. Коли котушка з філаментом набирає вологу, пластик стає крихким і його важко (або неможливо) використовувати. При використанні закритого 3D-принтера вологість навколишнього середовища не впливає на об'єкт, оскільки він знаходиться у контрольованому середовищі.
Мінімізує втрату тепла друкованої платформи.
Підігрівальний стіл перетворює електричну енергію в тепло, щоб поліпшити адгезію першого шару. Деякі пластмаси, такі як PLA або TPU, не вимагають, щоб стіл був гарячим, але це необхідно при використанні ABS або інших складних матеріалів.
Корпус запобігає втраті тепла, скорочуючи час нагріву і коливання температури з плином часу.
Зберігають запчастини в чистоті.
Якщо у вас вже є 3D-принтер, то ви, ймовірно, знаєте, що пил накопичується практично в будь-якому місці по всьому принтера, включаючи охолоджувальні вентилятори та електронні компоненти.
Часте очищення машини дозволяє уникнути можливих коротких замикань і підвищити її ефективність, а на закритих принтерах ця задача значно спрощується.
Естетика.
На думку більшості клієнтів, принтери закритого типу виглядають набагато краще і мають більш «професійний вигляд.
Крім того, конструкція корпусу може використовуватися для кріплення джерел світла або датчиків, приховуючи при цьому проводи та електронні деталі.
Якщо ви вже вирішили придбати закритий принтер, слід враховувати й інші переваги, наприклад, якщо у вас вдома є домашні тварини або маленькі діти, ризик пошкодження знижується внаслідок ізоляції рухомих частин і гарячих точок.
Знижують рівень шуму.
Звичайний 3D-принтер може бути таким же гучним, як звичайна розмова, але в деяких випадках (особливо при використанні дешевого принтера) шум може перевищувати 60/70 дБ. Це майже так само голосно, як гудіння великого пилососа!
Вплив такого рівня шуму протягом декількох годин може викликати роздратування і навіть пошкодити ваш слух. Корпус не тільки ізолює тепло, але і значно знижує рівень шуму, що напевно оцінять ваші близькі та сусіди.
Купити закритий 3D-принтер
Сподіваємося, що відповіли на більшість ваших питань і тепер ви з упевненістю можете вибрати та купити закритий 3D-принтер або принтер відкритого типу.
Якщо у вас виникли додаткові запитання або уточнення – не соромтеся звертатися до нас будь-яким зручним способом і команда професіоналів 3D4U відповість на всі ваші запитання і допоможе визначитися з вибором. Більшість представлених 3D - принтерів ми використовуємо в нашій студії 3D-друку в Одесі, тому знаємо їх «зсередини та ззовні».
Ми доставляємо 3D-принтери у всі міста України, а сплатити ви їх можете готівковим або безготівковим способами, а також післяплатою при отриманні.
На всі 3D-принтери поширюється гарантія 1 рік.
Вдалого друку!